MÕMPI BEEBIRIIETE SORTIMENDI ESIMENE TOODE- HAAREMIPÜKSID

Haaremipüksid autodega, oliiviroheline, tumehall värvel, mansetid

Erinevaid haaremipükse leidub ilmselt pea iga beebiriiete müüja sortimendis. Eri kujul on need püksid turul olnud juba aastakümneid. Sellest loost saate teada kuidas need tooted meie sortimenti jõudsid ja milles seisneb meie versiooni ja üldiselt haaremipükste fenomenaalsus.

Beebiriideid disainides üritan alati mõelda ka lapsevanemale, kes peab lapsi riietama. Väga ebamugav on lapsele toppida selga asju, mis kuidagi selga ei taha passida. Koostööst keelduvad, väsinud, vingerdava või sipleva lapse riietamine on veel eriti tüütu ja võtab kaua aega, seega riided võiks olla sellised, et tõmbad nad kiirelt selga ja ei pea neid edasi sättima.

Arvan, et sama oluline on mõelda ka beebidele, kes neid riideid kandma peavad, seega üritan alati mõelda ka sellele, kuidas neid kandes beebi tunda võiks. Lapsepõlvest on ilmselt igaühel erinevaid väikeseid mälestuskilde. Oma vanust täpselt ei mäleta, aga meeles on üks pilt, kus mulle pandi jalga mingid püksid ja ma suurt kisa tegema hakkasin, sest mul oli väga ebamugav olla. Mulle absoluutselt ei meeldinud karupüksid, sukad ja muud püksid mis olid kitsad, kusagilt pigistasid või olid lihtsalt paksud. Tol ajal võisin oma pahameelt juba sõnades väljendada, aga pisikesed beebid ju seda veel ei suuda. Iga lapsevanem ilmselt teab neid hetki, kui beebi ainult joriseb ja joriseb ja hoolimata igasugustest imeasjade katsetamistest beebi jorinat vaigistada ei õnnestu kuni lõpuks see jorin katkeb mingi näiliselt tühise asja pärast, näiteks pükste jalast võtmisega. Olete te mõelnud, et ehk tõesti oli kogu see draama ja jorin näiteks ainult mingite pahade pükste pärast? Ise ju ka ei taha ebamugavust tunda, mina näiteks ei kannata sukkade ja kitsamate pükste kandmist tänase päevani. Just sellised mõtted pidasin oluliseks, kui disainisin Mõmpi beebiriiete sortimenti esimesed haaremipüksid.

Haaremipükstega tegin lähemalt tutvust, kui enda beebide sündides andis õde mulle hunniku beebiriideid, seal hulgas oli mitmeid haaremipükste põhimõttega pükse. Lapsi riietades tekivad ilmselt igal vanemal lemmikud riided, kas siis kasutusmugavuse, välimuse või mõne omaduse poolest. Pükstest said minu vaieldamatuks lemmikuks haaremipükste eri variandid. Nende kasutamise käigus leidsin asju, mis meeldisid ning ka asju, mida tahtsin teisiti teha.

Miks need haaremipüksid siis nii head on?

Haaremipüksid on mõnusalt laiad ja mugavad, need sobivad ühtmoodi hästi nii vastsündinule, kui ka juba käputavale ja kõndivale beebile.  Haaremipüksid sobivad nii igapäevaseks kandmiseks, öösel pidžaamadeks, kui ka külas või arsti juures käimiseks. Lapsel on pükstega mugav olla nii tududes, kui ka mängides. Püksid on mõnusalt mugavad ja venivad ning sobivad samuti ideaalselt õueriiete alla ega tekita lapses ebamugavust. Kõlab ju hästi? Mõned tooted turul on meie pükstega väga sarnased, kuid enamustega on siiski mingid erinevused. Toon välja punktid, mida pükste disainimisel oluliseks pidasin ning mis teeb Mõmpi haaremipüksid veel paremaks.

Mõmpi haaremipüksid on tehtud mõnusalt venivast, aga piisavalt paksust 210g/m2 trikotaažkangast. Pükste jalaosad on keeratavad ning värvel on natuke kõrgem, kui enamuste teiste pükste oma, samuti on püksid natukene laiemad. Tänu neile omadustele saab laps pükse pikemalt kanda (kaks suurust ning isegi kauem). Näiteks minu enda beebi kandis Mõmpi haaremipükste suurus 50-56 alatest sünnist ja veel siis, kui kaalus juba 10 kilo ning kandis riideid, mis olid suuruses 80+.

Kõrget värvlit on vastsündinud nabahoolduse ajaks, et see nabal ilusti hingata laseks ning paranemisprotsessi ei segaks. Gaasivaludes beebidele on väga mugav värvli vahele soojakotti panna, et see beebit rahustaks. Käputavatel ja juba kõndivatel beebidel on pükstes vabalt ruumi, et lasta lapsel tegutseda ilma liikumist takistamata, samuti on antud mudel ideaalne beebiga võimlemiseks.

Erinevalt paljudest teistest tootjatest on Mõmpi haaremipükste värvel valmistatud sooniku asemel trikotaažkangast. Soonik kipub kiiresti välja venima ja püksid võivad liiga kergelt jalast ära tulla. Trikotaažist tehtud värvliosa hoiab pükse paremini paigal ning nii ei ole vaja pidevalt muretseda, et püksid mänguhoos jalast tuleks.

Mõmpi püksid on õmmeldud kokku külgedelt, pepu peal ega pükste ees õmblusi pole, nii on püksid beebile veel mõnusamad ja mugavamad ning õmblused ei sega ega häiri ühtegi tegevust. Ühes tükis pükste lõikamisel kulub materjali rohkem ning tootmine on kulukam, aga kokkuvõttes on meie tooted ju tehtud beebidele ja nende mugavusele mõeldes, seega leiame, et selline väike kompromiss on asjakohane. Ühes tükis pükste esi- ja tagaosa välja lõigates tekib ka rohkem tootmisjääke. Mis neist siis saab? Mõmpi üritab toota väga vastutustundlikult ning võimalikult vähe jääke ära visata. Pisemaid tootmisjääkide tükke kasutame mänguasjade täidisena, suurematest tükkidest õmbleme lapi stiilis beebitekke, mis varsti müügile jõuavad. Eriti uhked oleme aga selle üle, et enamus meie üle jäänud materjali läheb ühe toreda käsitöömeistri kätte, kes valmistab sellest väga ägedaid tooteid! Minge vaadake ka! Raisku ei lähe midagi!

Kõik Mõmpi sortimendi tooted on tehtud vähemalt naha ja keskkonnasõbralikest Oeko-Tex kangastest, sageli on kangad lisaks ka täiesti orgaanilised. Kangad on toodetud digitaaltrükis, seega muster on vastupidav ning ei pragune venitades. Kuna kõik meie tooted on valminud käsitööna, siis kanga muster varieerub, muutes iga toote unikaalseks.

Haaremipükste hooldamine

Haaremipükste hooldamiseks viska need lihtsalt masinasse, keera temperatuur 30 kraadi peale. Masina töös olemise ajal võtke endale aega ja olge lihtsalt hetkes koos oma beebiga. Pärast piisab pükste nöörile viskamisest (trummelkuivatust me ei soovita!). Võid püksid ka ära triikida, aga üldiselt lähevad nad nööril piisavalt sirgeks, seega rohkem aega beebiga veetmiseks. Keemiline eripuhastus ja pleegitamine on keelatud!

Nüüd saate Mõmpi e-poodi minna ja otsustada ise, kas Mõmpi haaremipüksid võiks ka teie beebile sobida, meie oleme selles üsna kindlad.