MÕMPI TOOTE- JA REKLAAMFOTODE PILDISTAMINE

Lõbus 7-kuune kõhuli küünarnukkidele toetuv imik vaatab üles vasakule, imikul on käes kõristi, seljas tumehall bodi sinepikollane valgete mummudega kikilips, jalas sinepikollased valgete mummudega, tumehallide mansettide ja värvliga haaremipüksid

Otsustasime, et esimesed reklaamfotod ja tootefotod võiks olla professionaali tehtud, seega täna käis meil külas Liisbet Järviste, kellega meil oli paaritunnine fotosessioon. Nagu ikka valitses siin paras kaos ja alles hiljem meenus mida kõike oleks veel tahtnud pildistamise ajal öelda. Õnneks fotograaf oli super ja tegelikult ta tabas ka ilma ütlemata kõik olulise ära.

Tahtsime parimat, aga läks nagu ikka..

Terve hommiku ja õhtu enne pildistamist lõikasin ma välja tooteid ja üritasin neid kõiki järjest valmis õmmelda. Umbes südaööl sain aga aru, et on väga väike tõenäosus, et kõik planeeritud asjad hommikuseks pildistamiseks valmis jõuan õmmelda. Mõni hetk jäi pettumuseks, kui istusin kuhila pooleldi valmis õmmeldud asjade otsas. Käigult oli vaja plaan b välja mõelda, varasemalt pikalt planeeritud kompositsioon ja ideed kiirelt ümber kujundada. Valisin ruttu midagi nii poistele, kui ka tüdrukutele. Unne sain poole öö pealt, et kohe hommikul 5 ajal uuesti õmblema hakata, sest masinad ei teinud koostööd ja suurest väsimusest juhtus ka muid apsakaid.

Algselt oli mõte pildistada õues, aga kohe, kui fotograaf saabus, hakkas vihma sadama. Natuke peale tema lahkumist saabus kevade kõige soojem ja super päikeseline ilm.

Kõigepealt pildistasime beebit, kuna väikeste modellide tujud võivad olla ettearvamatud. Tita sai selga oma kauni kostüümi ning ei möödunud hetkegi, kui mees hõikas teisest toast, et tulgu ma ruttu. Otseloomulikult juhtus see, mida me kartsime, kuid milleks päriselt valmis polnud- tita öökis kogu oma kostüümi täis. Nühkisin ja aurutasin ja föönitasin ja triikisin, kuni riided olid jälle ilusad ja puhtad.  Muidugi venisid ja kortsusid riided beebi keha järgi paika, nagu ikka. Tootefotodega oli seetõttu hiljem natuke rohkem tööd.

Lõpp hea, kõik hea

Kokkuvõttes oli beebi pildistamise ajal väga tubli, saime kaadrisse ka mõned naeratused ja pildid tulid väga armsad. Hoolimata väikestest äpardustest said ka tootefotod väga ägedad, neid saab näha meie e-poes.

Selle loo kirjapaneku mõte oli meeldetuletus endale ja kõigile teistele, et alati ei lähe elus asjad nii, nagu plaanis, eriti kui mängus on tähtajad ja väikesed beebid. Tuleb kiirelt kohaneda ja käiku lasta plaan b või lausa c, d, f.. ja mitte liialt kinni jääda sellesse, mis oleks võinud olla ning rõõmsalt edasi minna. Kokkuvõttes on hiljem selliseid naljakaid lugusid kõige toredam meenutada. Väikeste lastega mahub selliseid lugusid igasse päeva väga palju ja hea mõte on need endale kusagile üles kirjutada!